HASIČI KRAJKOVÁ

E-mail: wwwkrajkova@seznam.cz

ŽÁDOST MĚSTSKÉHO ÚŘADU KRAJKOVÁ

29.07.2014 14:00

Dnes byl velitel sboru požádán městským úřadem o technickou pomoc  a to uvolnění okapů u místní mateřské školky.

Ve dvě hodiny se členové sboru odebrali s cisternou do místní školky kde po příjezdu provedly průzkum kdy bylo zjištěno že se jedná o ucpanou vpust okapu do kanálu a tudíž bylo rozhodnuto o natažení proudu D a  tuto vpust uvolnit což se ukázalo jako neúspěšné tudíž poté došlo k otevření kanálu který byl nedaleko této vpusti a proběhlo jeho vyčištění zanesen bahnem cihlami a dalším nepořádkem poté za pomocí kanálového krtka na hadici C vzhledem k tomu že byl tento kanál označen jako zdroj problému proběhlo tímto proudem pročištěni všech trubek a přilehlých kanálových vpustí vzhledem k tmu že jednu trubku se nepodařilo prorazit a to z důvodů že  asi po metru v této trubce byl zlom nebo nějaká překážka přišlo se k otevření dalšího kanálu a zjištění jeho průchodnosti po zjištění průchodnosti dalších  kanálu byl první kanál napuštěn vodou a opravdu označen jako zdroj problému hlcení kanálové sítě a vzhledem k tomu že rozkres a plán kanálové sítě u této budovy je neznámý byl na místo přivolán i starosta obce a bylo i s ním konzultováno další řešení po druhém pokusu prorazit trubky krtkem proběhlo opět naplnění kanálové vpusti kde bil zjištěn alespoň malím odtokem odtoková roura však hlavní problém s vpustí z okapu nepodařil vyřešit tak po domluvě se starostou obce bylo domluveno zjednání nápravy ze strany obce a to bohužel výkopovými prácemi které si obec zajistila sama tudíž proběhlo k vyčištění dvou kanálů a jejich propojí  poté proběhlo opětovné zabezpečení všech kanálů a předání objektu panu starostovi a následný odjezd na základnu.